خرید بک لینک X

برترین اخبار
مدل کیک عروسی
سایت خبری امید فارس
روز بلاگ
سایت ساز رایگان
ساخت وبلاگ
وبلاگدهی
سایت خبری قشم
خرید بک لینک
خرید بک لینک ارزان
بک لینک رایگان
پایان نامه کشاورزی
پایان نامه رشته کشاورزی
پایان نامه معماری
پایان نامه رشته معماری
پایان نامه هنر
پایان نامه شیمی
پایان نامه کامپیوتر
پایان نامه اقتصاد
پایان نامه تاریخ
پایان نامه صنایع
پایان نامه حقوق
پایان نامه روانشناسی
پایان نامه علوم اجتماعی
پایان نامه جامعه شناسی
الهیات فقه و فلسفه
فایل ارشد پایان نامه
مرکز دانلود تحقیق
پایان نامه ارشد
حقوق جزا خصوصی
پایان نامه مدیریت دولتی بازرگانی
پایان نامه ارشد ورد
سایت ارشد پایان نامه
مشاوره و برنامه ریزی کنکور
پایان نامه برق قدرت الکترونیک
پایان نامه روانشناسی
پایان نامه رایگان
ارشدها
پایان نامه دانلود ارشد
پایان نامه های ارشد
پایان نامه ارشد
پایان نامه حسابداری دولتی مالی
پایان نامه عمران
پایان نامه های ارشد
دانلود پایان نامه
پایان نامه جغرافیا
پایان نامه دات نت
فایل پایان نامه
پایان نامه
پایان نامه ارشد
پایان نامه
دسترسی پایان نامه
دانلود پایان نامه
پایان نامه ها
مقاله
تست ارشد
دانلود پایان نامه
پایان نامه حقوق
پایان نامه
پایان نامه معماری
انجام پروژه متلب
درباره مراحل ابتدايي طراحي وب سايت چه مي دانيد

اطلاعات دنیای فناوری اطلاعات

درباره مراحل ابتدايي طراحي وب سايت چه مي دانيد

اگر درباره مراحل اوليه طراحي يك سايت اطلاعات كافي نداريد حتما اين مقاله را مطالعه كنيد، در اين مقاله مراحل مختلف طراحي سايت به طور كامل توضيح داده شده است.

طراحي صفحات وب در اصل يك هنر است كه در عين حال جنبه هاي فني فراواني نيز دارد. هدف هر طراح وب سايت موفق برقراري ارتباط مناسب با مخاطبين سايت و انتقال پيام سايت و پاسخگويي مناسب و شفاف به كاربران سايت و جلب رضايت آنها است.جنبه هاي فني طراحي وب سايت در واقع شيوه هاي پياده سازي عناصر مختلف يك وب سايت است تا وب سايت با سرعت مناسب بر روي مرورگر مخاطبين نمايش يابد و در عين حال كارآمد و با امنيت مناسب همراه باشد. در واقع يكي از عناصر مهم در طراحي يك وب سايت روان شناسي طراحي صفحات وب است. براي طراحي يك وب سايت موفق مانند هر كار ديگري بايد مراحلي را به ترتيب و با دقت و دانش كافي طي كرد تا نهايتا طراحي يك سايت موفق را محقق شود.

مرحله اول طراحي سايت : نيازسنجي

در اولين مرحله از طراحي يك وب سايت بايد مشخص كنيد كه هدف از طراحي وب سايت مورد نظر چيست. در اين مرحله بايستي با مالك وب سايت و يا افراد مطلع درباره زمينه فعاليت وب سايت صحبت و تبادل اطلاعات نماييد. پاسخ هايي كه بايد در اين مرحله به آنها پاسخ داده شود عبارتند از:

· وب سايت مورد نظر شما جزو كدام دسته از وب سايت هاي اينترنتي قرار ميگيرد؟ آيا وب سايت مورد نظر بيشتر جنبه اطلاع رساني دارد يا جنبه هاي ديگري مانند فروش كالا و خدمات و يا سرگرمي و به اشتراك گذاري نظرات كاربران و ... مورد نظر براي طراحي وب سايت است؟

· مخاطبين وب سايت شما چه افرادي هستند؟ آيا مراجعه كنندگان به وب سايت مورد نظر افراد عام جامعه هستند و يا قشر خاصي از جامعه مورد توجه هستند؟ به عنوان مثال دانشجويان، پزشكان ، تجار و يا ...

· برآورد اوليه از تعداد مخاطبين سايت و همچنين حجم اطلاعات موجود در سايت. آيا وب سايت مورد نظر براي طراحي جزو سايت هاي اينترنتي شخصي و كوچك با تعداد بازديدكنندگان نسبتا محدود طبقه بندي ميشود و يا مورد استفاده افراد زيادي قرار خواهد گرفت؟ براي مثال وب سايت يك شركت تجاري كه به تازگي كار خود را آغاز كرده است در بدو راه اندازي بازديدكننده چنداني نخواهد داشت اما وب سايتي كه براي يك مدرسه يا مجموعه آموزشي جهت درج نمرات دانش آموزان راه اندازي ميشود قطعا با مراجعين بيشتري در بدو راه اندازي وب سايت مجموعه آموزشي يا مدرسه روبرو خواهد بود.

مرحله دوم طراحي وب سايت : تهيه طرح اوليه سايت و ظاهر آن!

پس از كسب اطلاعات اوليه درباره طراحي سايت حالا ميتوانيد با توجه به اطلاعات دريافتي در مرحله اول وارد مرحله بعدي طراحي سايت شويد.

· بخش هاي مختلف سايت را مشخص كنيد. حالا بايد بخش هاي اصلي و فرعي سايت را مشخص نماييد. به عنوان مثال يك سايت فروش لپ تاپ را در نظر بگيريد. قسمت اصلي اين وب سايت در واقع ارائه اطلاعات درباره لپ تاپ هاي موجود جهت ارائه و يا فروشگاه آنلاين است و ميتوان براي جلب بيشتر مخاطبين يك بخش فرعي براي دانلود درايورها و نرم افزارهاي جانبي در نظر گرفت.

· ساختار اصلي سايت خود را مشخص كنيد. شما بايد به عنوان طراح سايت ارتباط منطقي و راحتي را ميان صفحات و بخش هاي مختلف سايت ايجاد كنيد تا مخاطبين در سايت دچار سردرگمي نشوند.

مرحله سوم از مراحل طراحي سايت طراحي وب سايت است: انتخاب دامنه و ميزباني وب !

شايد انتخاب نام دامنه مهمترين بخش طراحي يك وب سايت باشد. دامنه اي كوتاه ، مرتبط با موضوع سايت ، بدون كاراكتر اضافي و يا كلمه اي كه براي مخاطبين آشنا و مشخص باشد ميتواند بصورت پيش فرض موفقيت شما را دوچندان كند! بعد از انتخاب نام دامنه ، انتخب پسوند آن است كه بايد هماهنگ با نوع كار و شركت و يا... شما باشد. البته خريد يك دامنه ir. هم خالي از لطف نيست و حداقل در ايران شناس بوده و به سايت شما اعتبار ميبخشد.

شما ميتوانيد دامنه هاي مورد نظر خود را در بخش جستجوي دامنه پورتال مشتريان سامانه گستر آكو بررسي نموده و در صورت تمايل بصورت آنلاين خريداري نماييد.

* قابل توجه است كه سامانه گستر آكو تمام دامنه هاي سفارش داده شده را به نام خود مشتري ثبت نموده و هيچ محدوديتي در انتقال ، تمديد و... نخواهد بود.

ميزباني وب هم منظور فضايي است كه قرار است سايت شما در آنجا راه اندازي شود. تمام سرور هاي سامانه گستر از سيستم عامل لينوكس استفاده نموده كه همين امر باعث افزايش بازدهي ، سرعت و آپتايم و در نهايت امنيت آنها نيز ميشود. محل ديتاسنترهاي سرورهاي سامانه گستر آكو در ايران - افرانت- و در امريكا - جكسونويل ميباشد. براي سايت هاي دولتي و رسمي سرورهاي ايران پيشنهاد شده و براي سايت هاي چند زبانه و يا با ترافيك بالا ، سرورهاي خارج كشور پيشنهاد ميشوند.

فضاي هاست و پهناي باند انتخابي شما بستگي به حجم اطلاعات و تعداد بازديد وب سايت شما داشته و شما ميتوانيد با توجه به موارد مذكور پكيج مورد نظر خود را انتخاب نماييد.

* قابل توجه است كه شما در هر زماني ميتوانيد بصورت آنلاين پكيج خود را به نسخه هاي بالاتر ارتقا دهيد.

شما ميتوانيد ليست پكيج هاي ميزباني وب را از اين بخش ببينيد.

مرحله چهارم طراحي وب سايت : تهيه مطالب و محتوا سايت

حالا شما به مرحله پياده سازي و طراحي نهايي وب سايت نزديك شده ايد و بايد محتوا مورد نظر براي درج در بخش ها و صفحات گوناگون وب سايت را آماده كنيد. محتوا يك وب سايت ميتواند شامل موارد زير باشد:

· متن سايت : كه ميتواند شامل نوشته ها و يا اسناد متني قابل دانلود باشد

· فايل هاي مالتي مديا : مجموعه اي از تصاوير و يا فايل هاي صوتي و تصويري را شامل ميشود كه مرتبط با مطالب و يا محصولات و خدمات سايت انتخاب و عرضه ميشوند.

· فايل هاي اجرايي : شامل درايورها و يا افزونه هاي و نرم افزارهاي گوناگون مرتبط با زمينه فعاليت سايت

مرحله پنجم طراحي وب سايت : پياده سازي وب سايت

حالا با استفاده از تمامي اطلاعات و موارد جمع آوري شده در مراحل اول و دوم نوبت به ايجاد و يا همان طراحي سايت مورد نظر رسيده است اما پيش از بايد به سئوال هاي زير پاسخ داده شود:

· با توجه به اطلاعات جمع آوري شده ، پياده سازي و طراحي وب سايت با استفاده از چه ابزار و نرم افزارهايي قابل انجام است؟

· كدام يك از ابزارها و نرم افزارها ، ايجاد و راه اندازي سايت مورد نظر را با بهترين كيفيت ، كمترين زمان و بالاترين ميزان امنيت به دنبال دارد؟

· آيا با توجه به اطلاعات جمع آوري شده و برآوردهاي طراحي سايت نياز به سخت افزار و يا ابزار خاصي داريد؟

مرحله ششم طراحي وب سايت : اشكال زدايي و توسعه وب سايت

پس از آن كه اطلاعات و محتواي مورد نظر بر روي سرور سايت قرار گرفت وقت آن رسيده است تا ميزان تطابق وضعيت سايت با نيازهاي اوليه سايت مورد بررسي قرار گيرد. اين بررسي ها به مديران سايت كمك ميكند تا براي ايجاد تغييرات در ساختار اصلي سايت و همچنين توسعه آن در آينده تصميمات بهتري بگيرند..

طراحي سايت

+ نوشته شده در  يکشنبه 19 دی 1395ساعت 13:50  توسط داریوش ببریان  |  | تعداد بازدید : 18